Partnerzy

Ruszyły zapisy do trzeciej edycji „Goût de France / Good France”

http://www.papaja.pl/pliki/image55691.jpg

21 marca 2017 roku odbędzie się trzecia edycja wydarzenia „Goût de France/ Good France”. W tym dniu restauracje z całego świata będą serwować typowe francuskie menu. Zapisy dla szefów kuchni pragnących wziąć udział w trzeciej edycji „Goût de France/ Good France” trwają od 6 listopada 2016 r. do 25 stycznia 2017 r.

W marcu 2016 roku, w ramach drugiej edycji wydarzenia, 150 000 gości w 150 krajach skorzystało z okazji, by spróbować typowych francuskich dań w jednej z 1750 restauracji, biorących udział w akcji „Goût de France/ Good France”. Organizatorzy, francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Rozwoju Międzynarodowego oraz krajowa izba turystyczna „Atout France”, chcieliby, by w 2017 roku liczba restauracji uczestniczących w akcji, wzrosła do 2000.

Aby zapisać restaurację do „Goût de France / Good France 2017”, należy zaproponować menu inspirowane francuską sztuką kulinarną z aperitifem, przystawką, co najmniej jednym daniem głównym, serami i deserem. Menu powinny towarzyszyć francuskie wina i szampany.

Propozycję menu wraz z danymi szefa kuchni i restauracji należy przesłać on-line do organizatorów poprzez oficjalną stronę internetową akcji „Goût de France / Good France”: http://us.france.fr/en/goodfrance2017. Restauracje, które w ubiegłych latach brały udział w tym wydarzeniu, mogą odtworzyć swoje konto użytkownika, używając hasła logowania z poprzedniej edycji.

Tematami przewodnimi trzeciej edycji „Goût de France/ Good France” jest kształcenie do zawodów związanych z gastronomią oraz promocja regionów Francji. W związku z tym, placówki szkolne kształcące w zawodach z dziedziny gastronomii i hotelarstwa zostaną włączone do tegorocznej edycji „Goût de France / Good France”. Natomiast produkty charakterystyczne dla francuskich regionów oraz ich tradycje gastronomiczne powinny być wykorzystywane w zaproponowanych przepisach.

Więcej na stronie Ambasady Francji w Polsce: http://www.ambafrance-pl.org/Wez-udzial-w-Gout-de-France-Good-France-2017