Partnerzy

 

Finał konkursu "Kucharz Doskonały"

 

Już w najbliższy czwartek, 17 maja, w Centrum Techniki Kulinarnej DORA METAL odbędzie się finał XII edycji Ogólnowarszawskiego Konkursu Umiejętności Kulinarnych dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Kucharz Doskonały”. Jej celem jest wyrównywanie szans i poprawa wizerunku tej grupy ludzi. Gospodarzem imprezy jest Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, a całą imprezę poprowadzi znana aktorka Joanna Brodzik.

Ta niezwykła impreza skierowana jest do osób z niepełnosprawnością intelektualną, uczestników i uczniów placówek rehabilitacyjno-reintegracyjnych z terenu m.st. Warszawy. Są one w szczególny sposób narażone na wykluczenie społeczne oraz zawodowe. Brak doświadczenia i niepewność swoich możliwości blokuje rozwój ich potencjału i utwierdza społeczny wizerunek osób z niepełnosprawnością intelektualną jako grupy nieaktywnej zawodowo. Konkurs przełamuje ten stereotyp podnosząc zarazem samoocenę uczestników, dodając im też pewności siebie.

W tegorocznej edycji wezmą udział trzyosobowe drużyny w których składzie znajdą się również znani i lubiani artyści z Reprezentacji Artystów Polskich w piłce nożnej. Nie można też zapomnieć o wolontariuszach ze Szkoły Gastronomicznej przy ul. Poznańskiej 6/8. Ich wiedza i doświadczenie będą bezcenne w kuchennej rywalizacji, której tematem będzie polskie menu z tradycyjną recepturą.

Szykuje się naprawdę pyszna impreza!