Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni

Konkursy archiwum

 • VI Ogólnopolski Festiwal Kulinarny Borów Dolnośląskich "Ale Pasztet !"

  W dniu 18-19 listopada 2016 roku w przepięknym Zamku w Kliczkowie odbędzie się szósta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kulinarnego Borów Dolnośląskich - "Ale pasztet !"...

  Więcej...
 • Zwycięzcy V edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla ponadgimnazjalnych szkół gastronomicznych

  W dniu 4 czerwca 2016 r. w Centrum Techniki Kulinarnej DORAM w Warszawie odbył się finał V edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla ponadgimnazjalnych szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący produkty zarejestrowane lub aplikujące o rejestrację jako Chroniona Nazwa Pochodzenia (ChNP), Chronione Oznaczenie Geograficzne (ChOG) oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność (GTS), którego pomysłodawcą i organizatorem jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  Więcej...
 • Jarmark Galicyjski – Smaki Roztocza
  Narol 2016.

  W malowniczo położonej Gminie Narol odbędzie się jedna
  z największych wydarzeń kulturalnych Województwa Podkarpackiego. Zapraszamy na wspaniałe, czterodniowe wydarzenie odbywające się od 7 do 10 lipca pod nazwą "Jarmark Galicyjski – Smaki Roztocza". W trzeci dzień Święta Narola odbędzie się m.in. wspaniała uczta gastronomiczna, do której udziału już teraz zapraszamy.

  Więcej...
 • Europejski konkurs na najlepszego profesjonalnego kucharza
  oraz kucharza ucznia

  Transgourmet Polska Sp. z o.o., operator marek Selgros Cash&Carry i Transgourmet, jest organizatorem polskich eliminacji konkursu Les Chefs en Or 2016. Zapraszamy do konkursu profesjonalnych kucharzy oraz uczniów.
  W kategorii "uczniowie" w konkursie mogą wziąć udział osoby do 21 roku życia (urodzone w 1995 i młodsze), które są w trakcie nauki w szkole gastronomicznej oraz w trakcie lub już po praktyce gastronomicznej.

  Więcej...
 • Olimpiada "Wiedzy o Żywieniu i Żywności"

  11 stycznia 2016 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych im. E. Pijanowskiego odbył się II etap Olimpiady "Wiedzy o Żywieniu i Żywności" (okręgowy). Sekretarzem Komisji Okręgowej Olimpiady jest wicedyrektor Marzena Cieślak.
  WYGRAŁA UCZENNICA ZSG - MARIOLA GAŁĄZKA! gratulacje!

  Więcej...
 • Konkurs kulinarny "Kuchnia Polska
  w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia 2015"

  Grudzień upływa pod znakiem zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W nawiązaniu do tego święta, 4 grudnia,
  w Centrum Techniki Kulinarnej DORAM, w Warszawie zorganizowano VII Ogólnopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych "Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia 2015".

  Więcej...
 • Mistrzostwa Młodych Kucharzy 2015

  20 listopada w Akademii Efektywnej Przedsiębiorczości Makro w Warszawie odbył się finał konkursu "Mistrzostwa Młodych Kucharzy 2015"
  Zaledwie półtorej godziny na przygotowanie dania głównego i deseru mieli finaliści "Mistrzostw Młodych Kucharzy". To z pozoru proste zadanie okazało się wielkim wyzwaniem. Nic dziwnego, że międzynarodowe jury miało twardy orzech do zgryzienia podczas wyboru najlepszej drużyny.

  Więcej...
 • Konkurs "Global Chef"

  Piotr Kuziela i Bartosz Peter zostali wytypowanie przez OSSKiC, aby reprezentować Polskę w etapie regionalnym (Europa Centralna) konkursu "Global Chef".

  Więcej...
 • "Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś"

  W dniu 13 czerwca 2015 roku na podzamczu
  Hotelu Zamek Pułtusk*** - "Dom Polonii"
  odbyła się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego "Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś".

  Konkurs od wielu lat przyciąga rzeszę sympatyków gotowania, miłośników jednośladów i amatorów grillowania oraz zabawy na świeżym powietrzu. Również i w tym roku dopisała liczna frekwencja i słoneczna aura.

  Więcej...